Zapraszamy na bezpłatne badania kolonoskopowe jelita grubego, które organizowane są w naszej placówce medycznej. Badania są bezbolesne, bo przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy z możliwością znieczulenia. Kolonoskopia umożliwia wykrywanie wczesnych, zupełnie bezobjawowych stadiów raka jelita grubego a także łagodnych zmian, tzw. polipów, które usuwane są w trakcie badania.
 
Polipy nieusunięte w odpowiednim momencie, z czasem mogą przerodzić się w nowotwór złośliwy. Rak jelita grubego jest jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych w Polsce oraz uważany jest za jeden z bardziej podstępnych nowotworów, ponieważ rozwija się bardzo często zupełnie bezobjawowo. Zanim rak jelita ostro zaatakuje, może upłynąć nawet dziesięć lat. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania. Profilaktyczne wykonanie kolonoskopii może uratować życie. 
Dlatego nie daj się zaskoczyć rakowi. Badania jelita grubego finansowane są ze środków Unii Europejskiej, dlatego Pacjenci nie ponoszą kosztu badania. Koszt takiego badania wykonywanego 
prywatnie wynosi prawie 600 zł + znieczulenie, około 200 zł. Dlatego warto skorzystać z oferty bezpłatnych badań. Ilość miejsc jest ograniczona.  
Z bezpłatnych badań konoskopowych mogą skorzystać osoby, które:  

-nie mają objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego, czyli osób tzw. zdrowych 

-w ciągu ostatnich 10 lat nie miały przeprowadzonej kolonoskopii 
 
-zamieszkują, uczą się lub pracują na terenie województwa świętokrzyskiego, oprócz miasta Kielce i gmin: Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk*

-są w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego (tj. dla każdej osoby)

-są w wieku 40-49 lat, które mają krewnego I stopnia (np. rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego

-są w wieku 25-49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany  z polipowatością (HNPCC). 
W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny HNPCC w poradni genetycznej.  
* Wyłączenie osób z Kielc i 10 gmin ościennych wynika z założeń konkursu, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej placówki Endomed przy ul. Zagórskiej 20/26, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 18.00, telefon: 41 343 23 85.  
Zapisy i badania odbywają się bezpośrednio na miejscu.
Informujemy, że nie ma możliwości telefonicznej rejestracji.Zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii tel. 667 100 150 czynnej od poniedziałku do piątku   w godzinach od 8.00 do 18.00.  
Zapraszamy też na stronę internetową projektu 

Dlaczego nasze badania są bezpłatne?

Nasz gabinet zlokalizowany

jest w centrum Kielc,

przy ulicy Zagórskiej 20/26

Godziny otwarcia:

pn.- pt. 08.00-18.00

sob.- niedz. nieczynne

Bezpłatne badania jelita grubego w Endomed w Kielcach
Gdzie można zapisać się na badanie? 
Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

www.raknawspak.pl

Kto może skorzystać z bezpłatnego 
badania jelita grubego?